Reisverslag Roadtrip Duitsland en Zwitserland

15 - 30 augustus 2020 (16 dagen)


Zwitserland > Het Oeschinensee bergmeer

Dag 9 - Zondag 23 augustus 2020

Het is zondagochtend en nog rustig op straat als we om negen uur Luzern uitrijden. Direct buiten het centrum duiken we een lange tunnel in. Het Zwitserse wegennet bestaat uit vele doorgangen door de bergen. Wat wil je anders in zo’n bergachtig landschap. Net na de tunnel volgt de afslag naar Interlaken. Vrijwel direct daarna volgt een zes kilometer lange tunnel. De weg naar Interlaken telt vele tunnels. Soms kort, maar meestal enkele kilometers langs. Door de tunnels is de reistijd tussen de twee steden aanzienlijk verkort. Vroeger kon men alleen maar via haarspeldbochten over de bergen. Rond tien uur zien we Interlaken liggen. Het stadje ligt precies tussen de meren Brienzersee en Thunersee. De stad heeft zich gevormd rond de rivier de Aare die de beide meren met elkaar verbindt. We bezoeken Interlaken alleen om een paar boodschappen te doen voor de lunch. Aan de rivier maken we een foto van de Unterseen Kirche en de Alpenbergen op de achtergrond. De bergen liggen nog gehuld in de wolken. Gelukkig vinden we een supermarkt die open is op zondag. We slaan brood, melk en beleg in. Aansluitend rijden we vanuit Interlaken zuidwaarts naar Kandersteg. Hier ligt het meer van Oeschinensee. We zijn van plan om een wandeling rond het meer te maken en te picknicken bij het meer. De plannen veranderen als we bij het meer aan komen. Het meer is niet met de auto te bereiken. We hebben de keuze: of we kunnen met een kabelbaan of we kunnen de bergwandeling naar het meer maken. We stoppen de lunch in onze rugzakken en kiezen voor het laatste. Kandersteg ligt op 1.174 meter hoogte. Het Oeschinensee meer ligt op 1.578 meter hoogte. Dit betekent dat we vijfhonderd meter moeten overbruggen. Het pad gaat dan ook direct omhoog. Hele families lopen richting het meer. Het is duidelijk een uitje voor de zondagmiddag in combinatie met het goede weer. Na iets meer dan een uur lopen komen we aan bij het bergmeer. Het helder blauwe water steekt mooi af tegen de hoge rotsen.

Zwitserland - Veel mensen komen in het weekend naar het oeschinensee bergmeer

De rotsen weerspiegelen in het licht rimpelende water. Wat een mooie omgeving. Niet voor niets wordt dit meer aangemerkt als één van de mooiste bergmeren van Zwitserland. Veel dagjesmensen hebben al een plekje langs de oever gevonden. Sommigen hebben al een vuurtje gestookt voor een eenvoudige barbecue bij speciaal aangelegde vuurplaatsen. Wij lopen de drukte wat voorbij en volgen de waterlijn. We hebben geluk. Net voor ons komt een bankje vrij met uitzicht op het meer. Terwijl we naar de roeibootjes kijken op het meer, smeren we de broodjes en genieten van de lunch. De terugweg gaat gemakkelijker. Pas bij het dalen merken we hoe steil de route op sommige stukken is. Voorzichtig dalen we af om niet weg te glijden op de losse steentjes. Veilig komen we weer bij de auto uit. Bij Kandersteg eindigt ook de vallei. Met de auto kun je niet verder. De enige optie om zuidwaarts te gaan, is de autotrein door de Lötschbergtunnel. Het lijkt niet druk. We kopen een kaartje en kunnen direct aan boord van de trein. Het voelt wat vreemd om met de auto over de wagons te rijden. We sluiten aan in de rij, zetten de auto op de handrem en in de versnelling. De trein komt in beweging en rijdt de Lötschbergtunnel in. Het wordt donker om ons heen. Ruim tien minuten rijden we in het donker door de bijna 15 kilometer lange spoortunnel. Bij het plaatjes Goppenstein is de eindhalte. Eén voor één rijden de auto’s weer van boord.

Zwitserland - Met de auto op de trein door de Lötschbergtunnel

In een karavaan rijdt iedereen vervolgens de bergpas af verder naar beneden. Wij vervolgen onze route richting Zermatt. Dit plaatsje ligt het dichtst bij de Matterhorn. De Matterhorn is met 4.478 meter hoogte één van de hoogste bergen van de Alpen. Omdat Zermatt zelf niet met de auto te bereiken is, overnachten we in Täsch. Hiervandaan nemen we morgen de trein naar Zermatt. Voor ons appartement moeten we ons melden in het Cito hotel. Het blijkt dat wij omgeboekt zijn naar dit hotel. We kunnen de auto onder het hotel parkeren. Precies tegenover het hotel vertrekken de treinen naar Zermatt. Centraler kunnen we niet zitten. Zonder dat we precies begrijpen waarom, krijgen we waardebonnen van honderd Franc (omgerekend 90 euro) in totaal, omdat we minimaal twee nachten in Täsch verblijven. Deze kunnen we besteden in restaurants, maar ook voor de trein en tandradbaan morgen. Dit komt goed van pas bij onze wandeling morgen. Op het terras voor het hotel bestellen we bier en wijn. We besluiten om ‘s avonds in het hotel te eten. Een prima en gezellige keuze.

Münster van BaselDe indrukwekkende Münster kathedraal
Klooster BaselDe kloostergang van de Münster van Basel
Hotel Le CouCouHet mooi gelegen hotel Le CouCou in de bergen boven Montroux
Erasmus von RotterdamErasmus overleed in Basel en lag begraven in de kerk