
Home > Roemenië > Rondreis Roemenië > Reisverslag dag 8
11-20 juli 2025 (10 dagen)
Buiten dat het bed erg kraakt en piept, heb ik prima geslapen. Nadat iedereen gedoucht heeft, wandelen we het centrum van Brasov in. Het is frisjes op straat. Veel koeler dan het de afgelopen dagen is geweest. In de kelder van een ontbijtrestaurant bestellen we ei met koffie. Daarna keren we terug naar het appartement. Uiteindelijk vertrekken we pas na elf uur richting het kasteel van Bran. Bij het parkeerterrein moeten we bijna twee keer zoveel afrekenen dan we verwacht hadden. Hierdoor is dit toch nog een duur nachtje geworden. Waarschijnlijk hebben we het tarievenbord niet helemaal goed begrepen. Het is niet beter. We rijden de stad uit richting Bran. Een ritje van ongeveer een half uur. Rond het middaguur arriveren we bij het historische kasteel. Er is net een parkeerplek vrijgekomen. Snel parkeren we de auto. Er zijn meer mensen die het kasteel willen bezoeken. Al voor de ingang sluiten we aan in de rij.
Langzaam komen we dichter bij de ingang. In het kasteel is een vaste looproute die iedereen moet volgen. We volgen de mensen van ruimte naar ruimte. Het kasteel is in de veertiende eeuw gebouwd en later uitgebreid. Oorspronkelijk diende het fort als een douanepost tussen Transsylvanië en Walachije. In de vijftiende eeuw werd het kasteel gebruikt voor de verdediging tegen de Ottomanen. Later, in 1920, werd het de zomerresidentie van koningin Marie van Roemenië. Het kasteel was in 1897 de inspiratie voor de schrijver Abraham Stoker voor zijn Dracula verhalen. Hierdoor wordt dit kasteel ook wel het ‘Kasteel van Dracula’ genoemd. Vlad de Spietser, het historische figuur waar het verhaal van Dracula op gebaseerd is, heeft echter nooit in het kasteel geleefd.
Door de grote hoeveelheid mensen en de smalle doorgangen en trappen, moeten we soms wachten voordat we verder kunnen. Op de bovenste etage worden enkele voorwerpen van Dracula getoond. Daarna lopen we over de balustrade terug naar de binnenplaats. Het was een leuk bezoek aan het kasteel. In een restaurant in de nabijheid van het kasteel bestellen we een lunch. We verwachten hier extreme toeristenprijzen, maar dit valt eigenlijk nog mee. Om drie uur zetten we weer koers richting Brasov. Voor vanavond parkeren we de auto op een andere parkeerplek dan de dure locatie van gisteren. Op deze plek zijn de maximale parkeerkosten ‘maar’ 24 Lei voor 24 uur (ongeveer vijf euro). De rest van de middag doet iedereen waar hij zin in heeft. Ik loop langs de Zwarte kerk van Brasov naar de rand van het centrum. In het park beklim ik de berg Tampa waar Brasov aan grenst. Via een zig-zag pad klim ik zo’n vierhonderd meter omhoog.
Door de recente regenval zijn de stenen op het pad glad. Ik glijd af en toe weg. Voorzichtig klim ik verder. Na een klein uurtje bereik ik de top de berg. Hier staan ook de grote letters ‘Brasov’, die overal vanuit de stad zichtbaar zijn. Wanneer ik onder de letters sta zie ik pas hoe groot de letters zijn. Ik schat ze zo’n acht meter hoog. Het uitzicht op de stad Brasov is prachtig. Ik zie de kerk, het plein en ons appartement. Het is inmiddels al half zes geweest. Ik blijf niet te lang boven en loop via dezelfde route weer naar beneden. Bij het dalen is het nog beter opletten op gladde stukken. Ik schuif af en toe gevaarlijk weg, maar gelukkig blijf ik overeind. Toch gaat het even door mij heen wat ik zou moeten doen als ik hier pijnlijk ten val kom. Dit blijkt niet nodig en veilig kom ik beneden. ‘s Avonds eten we op een terras in het centrum. Het is druk op straat. Grote groepen mensen wandelen door de straten. Ook op het plein zijn veel mensen op deze vrijdagavond bijeen. Dit maakt Brasov een leuke gezellige bruisende stad.