Reisverslag Uruguay, Argentinië en Brazilië

26 sept - 20 okt 2019 (25 dagen)


Argentinië > Wandelen naar La Boca

Dag 6 - Dinsdag 1 oktober 2019

Het regent 's nachts. Het regent hard en het regent lang. Als ik 's morgens naar het ontbijt wil lopen in het restaurant aan de overzijde van de straat, regent het nog altijd. Dikke druppels vallen naar beneden en grote plassen staan op straat. Ik trek een sprintje naar de overzijde en spring over de plassen. Bij het ontbijt ontmoet ik reisgenoot René. Hij is ook gisteren gearriveerd in Buenos Aires. Samen wachten we op de overige reizigers. Iets over negenen, wat later dan verwacht, arriveert de groep. Ik maak kennis met de reisgenoten en Marion, de reisbegeleidster. Marion doet een korte briefing over de reis. Ze geeft uitleg over het programma voor de komende dagen, hoeveel geld ik nodig heb en deelt enkele waarschuwingen over de veiligheid en het drinkwater. Om tien uur staat Alex klaar. Hij neemt de groep mee voor een stadswandeling door Buenos Aires. Op de Plaza de Mayo vertelt hij de historie van de gebouwen rond het plein. De kathedraal, het koloniale El Cabildo en het belangrijkste gebouw, Casa Rosada. Vanaf het balkon sprak de populaire Evita Duarte de Perón, vrouw van president Juan Perón, het Argentijnse volk toe eind jaren veertig van de vorige eeuw. 'Don't cry for me Argentina'. Ook leidde dictator Jorge Videla hiervandaan zijn schrikbewind. Het plein is vaak het toneel van demonstraties. Bijna dagelijks zijn er wel betogingen voor of tegen iets.

Argentinië - Het standbeeld ter ere van de oprichter van Argentinië, Peru en Chili

Uit voorzorg kan de politie een deel van het plein met hekken afsluiten. Ook de ingang van de kathedraal is rondom voorzien van hekken. Bij betogingen kan de kathedraal beschermd worden. Vanaf de Plaza de Mayo lopen we via de straat Defence oostwaarts. Deze straat herinnert aan de korte tijd dat de Britten de macht hadden in Buenos Aires in 1906. De straat loopt naar de wijk San Telmo. Op de pleinen zijn vaak marktjes, terrassen en is er levendigheid. Vandaag regent het een beetje en is het grijs en koud. Er is bijna niemand op straat. In een van de cafeetjes stoppen we voor koffie. Even opwarmen. De wijk San Telmo gaat over in de wijk la Boca. De huizen in de wijk la Boca zien er direct armoediger uit. Vervallen huizen staan leeg en er is veel graffiti. Het geel zwarte stadion van de Boca Juniors staat er fraai tussen. In dit stadion is ooit Maradonna zijn voetballoopbaan gestart. Hij wordt met verschillende muurtekeningen geëerd. Achter het stadion ligt de kleurrijke wijk waar la Boca tegenwoordig bekend om is. Migranten bouwden vroeger met restmaterialen huizen. De veelal golfplaten materialen werden geschilderd in vrolijke kleuren.

Argentinië - De kleurrijke kunstenaarswijk La Boca

Tegenwoordig is de wijk trendy en worden de huizen bewoond door kunstenaars. De meeste activiteiten zijn gericht op de toeristen. Alex is een enthousiaste verteller. Hoewel we maar tweeënhalve kilometer afgelegd hebben, zijn we ruim vier uur verder. Met de stadsbus rijden we terug naar de Plaza de Mayo. In de Avenue de Mayo ga ik een restaurant in voor de lunch. Het is over vieren als ik terug ben in het hotel. De kamers voor de reisgenoten zijn gereed. De meeste reisgenoten trekken zich even terug op de kamer. Moe van de vlucht en de stadstour. Ik wandel het centrum in. Het Culture Centro Kirchner blijkt ook vandaag gesloten voor bezoekers. Morgen geeft de beveiliger aan. Dat hoorde ik gisteren ook al. Het is druk op straat. Veel forenzen zijn op weg naar huis. Bij de bushaltes staan lange rijen. Iedereen sluit netjes achter in de rij aan. Via de winkelstraat Florida, loop ik naar de brede Avenue 9 de Julio. De Argentijnen noemen deze brede auto- en busverbinding de breedste weg ter wereld. Tien autobanen leiden westwaarts en tien oostwaarts. Daartussen liggen nog vier busbanen. Twee in iedere richting. In delen steek ik de brede avenue over naar het Teatro Colón. Hier worden opera uitvoeringen gegeven. In het midden van de avenue staat de Obelisk. De Obelisk werd in 1936 opgericht om het 400 jarig bestaan van de stad te herdenken. In de Avenue de Mayo zit één van de oudste cafés van Buenos Aires: Tortoni. Het café dateert uit 1858. In het 19de-eeuwse interieur bestel ik een bier. Ik geniet van de toeristen die hier in en uit lopen. 's Avonds eet ik met enkele reisgenoten in dezelfde straat.

Argentinië - Tortoni uit 1858 is het oudste café van Buenos Aires

Capela de Santa Rita De Santa Rita kerk in Paraty
Ilha GrandeDe aankomst op het eiland Ilha Grande
Wandel safariLopend op zoek naar dieren in de Pantanal
WatervalLekker afkoelen in de waterval aan zee